Hakkımda…

4 Haziran 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuşum.

Yıldız Teknik Üniversitesi Ulaştırma (1998) ve Anadolu Ünv. İşletme (2007) mezunuyum. İngilizce biliyorum ama biraz pratiğe ihtiyacım var :) )

2009′da kısa dönem bahriyeli olarak vatani görevimi tamamladım.

Yayıncılık ve yazılımcılık meslekleri ile uğraşıyorum.

Yayıncılık Hayatım

1999 D&R Etiler mağazası kitap bölümünde başladı. Daha sonra aynı firmanın kitap satın alma sorumlusu oldum. 2002′de Alfa Yayınları’nda ticaret müdürü ardından da Editör Yardımcısı oldum.

Daha sonra Global Yayıncılık’ta yayın dünyasındaki işime devam ettim ancak buradaki görevim hem kişisel merakım nedeniyle kendimi geliştirmemden dolayı hem de firma ihtiyacı gereği IT bölümüne kaydı.

Yayıncılık’taki işime 2005′den sonra kendi firmam olan Düşünce Yayınları’nda devam ettim.

Halen kitap yayıncılığı konusunda çeşitli faaliyetlerim bulunuyor. Kitap tozu yutan bir daha o tattan vazgeçemiyor:) Ancak şimdilerde ağırlık yazılımda…

Yayıncılık hayatım boyunca 80′nin üzerinde kitabın basımı ve yayınlanmasında aktif rol oynadım, bir çoğunun da editörlüğünü yaptım.

Yazılımcılık Hayatım

Visual Basic 6.0, VB.NET, C# dillerini biliyorum. Yazılımlarımda MS SQL, My SQL ve MS Access veritabanarını kullanıyorum ama MS Sql’den vaz geçemem :)

Şimdilerde Java’ya merak saldım ve bu dil konusunda eğitim alıyorum.

Yazılımcılığı büyük ölçüde kendi kendime öğrendim. Yönetici olarak çalıştığım firmalarda kısıtlı kaynaklar ve karmaşık raporlarla uğraşırken MS Office makrolarını kullanmaya başladım ve kitapların da yardımı ile Office makro dili olan VBA’i öğrendim. VBA dilini öğrenince Visual Basic 6.0′ı büyük ölçüde öğrenmiş oluyorsunuz ben de öğrenmiş oldum.

İlk ciddi yazılımımı Access formları ve veritabanı üzerinde geliştirdim. Bu bir telemarketing CRM programıydı ve bu programı kendi firmam için hazırlamıştım. Bu yazılım DCS.NET programının bugünkü alt yapısını oluşturuyor.

Yaklaşık 1 sene sonra bu programın Visual Basic dilinde hazırlanan ve daha sağlam alt yapılı bir versiyonunu geliştirdim. Program ilk olarak MS Access veritabanını kullanıyordu. Daha sonra bu programda MS SQL veritabanını kullanmaya başladım.

2007 yılında kendi firmamı kapatmak zorunda kalınca hazırlamış olduğum bu programı ticari bir paket haline getirip telemarketing firmalarına satmaya başladım.

2009 yılında yazılım dili .NET olan yepyeni bir DCS versiyonunu kullanıma hazırladım. Şu anda DCS.NET’in 4′ versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyorum :)

DCS dışında kargo, matbaa ve tartım sektörlerine yönelik çeşitli uygulamalar da geliştirdim, hâlâ da geliştirmeler devam ediyor :) )

 

Yorum Yap


Not - Bunları KullanabilirsinizHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>